Svet zavoda

Svet zavoda je najvišji organ upravljanja. V skladu z Zakonom o financiranju vzgoje in izobraževanja svet javnega vrtca oziroma šole sestavljajo: trije predstavniki ustanovitelja, pet predstavnikov delavcev in trije predstavniki staršev. Predsednica sveta zavoda v obdobju 2016 – 2020 je Maja Mrežar Korban.

Svet zavoda: imenuje in razrešuje ravnatelja vrtca oziroma šole, sprejema program razvoja vrtca oziroma šole, letni delovni načrt in poročilo o njegovi uresničitvi, sprejme letno poročilo o samoevalvaciji šole oziroma vrtca, odloča o uvedbi nadstandardnih in drugih programov, obravnava poročila o vzgojni oziroma izobraževalni problematiki, odloča o pritožbah v zvezi s statusom vajenca, dijaka, študenta višje šole in odraslega kot drugostopenjski organ, če z zakonom ni določeno drugače, o pritožbah v zvezi s pravicami, obveznostmi in odgovornostmi delavcev iz delovnega razmerja, obravnava zadeve, ki mu jih predloži vzgojiteljski, učiteljski, andragoški oziroma predavateljski zbor, Šolska inšpekcija, reprezentativni sindikat zaposlenih, svet staršev, skupnost učencev, vajencev, dijakov ali študentov in opravlja druge naloge, določene z zakonom in aktom o ustanovitvi.

ZAP.

ŠT.:

PREDSTAVNIKI USTANOVITELJA PREDSTAVNIKI STARŠEV

PREDSTAVNIKI

DELAVCEV

1. JASNA TRSTENJAK MARJAN HORVAT MAJA M. KORBAN
2. DANIJEL VRBNJAK DENIS MIKLIN ANICA STRELEC
3. KLAVDIJA TOPOLINJAK ROK KOCJAN NATALIJA PAUŠNER
4. MOJCA NOVAK
5. RENATA ŠIMUNIĆ

Delo sveta zavoda Osnovne šole Miklavž pri Ormožu se ureja z poslovnik_svetazavoda_miklavz  zlasti pa konstituiranje, pravice in dolžnosti članov sveta, sklicevanje, vodenje ter potek sej, sprejemanje odločitev, vzdrževanje reda na sejah, pisanje zapisnikov in pismenih odpravkov odločitev sveta, postopek imenovanja delavcev s posebnimi pooblastili ter drugo. O vprašanjih, ki niso urejena s tem poslovnikom, njihova razrešitev pa je nujna za normalno delo sveta, se člani sporazumejo na seji sveta.