Skoči na glavno vsebino

Gozdni vrtec

Projekt gozdni vrtec

Naš vrtec se je v šolskem letu 2019/2020 pridružil Mreži gozdnih vrtcev in šol Slovenije, s katero upravlja Inštitut za gozdno pedagogiko in ima podporo pri Zavodu RS za šolstvo.

Vrtec obdajajo čudoviti pisani gozdovi, vinogradi in travnate površine, zato naše dejavnosti večino časa potekajo v naravi. Najlepše je, ko otroci lahko doživljajo spreminjanje narave, jo opazujejo, vonjajo, tipajo in na takšen način pridobivajo znanje. Ko otroci vstopijo v gozd, se čas za njih preprosto ustavi. V gozdu se svobodno gibajo, raziskujejo danosti narave, si izmišljajo razne igre, poslušajo dogajanje v gozdu, ga doživljajo, s tem pa tudi vzpostavijo pristen stik z naravo.

Gozd je za njih prostor, kjer lahko otroku na enem mestu ponudijo čutno zaznavanje in spontano razvijanje oziroma krepitev motoričnih sposobnosti.

V gozdu smo si izdelali tudi gozdno igralnico, ki nam omogoča obilo izkustvenega znanja, raziskovanja, obenem pa tudi sprostitev in umiritev.

Več o samem projektu lahko najdete na povezavi Na povezavi: https://www.gozdna-pedagogika.si/mreza-gozdnih-vrtcev-in-sol/ .

LETNI NAČRT DELA 2023-2024 

 

TEDEN OTROKA – NEPOPISAN LIST

V tednu otroka kot vsako leto pripravimo v našem vrtcu različne dejavnosti. Ker smo v času, ko prevladujejo telefoni, računalniki, televizija in druga tehnika, smo otrokom pripravile teden dejavnosti  z prikazom različnih  starih iger, izdelave svojih igrač, zapolnitev prostega časa z drugimi dejavnostmi in druženja med vrstniki in starejšimi.

V ponedeljek smo med sebe povabili članice sekcije Pridne roke, ki delujejo v okviru DU Miklavž pri Ormožu. Med njimi so seveda naše babice, ki so nam najprej povedale, kako so se one nekoč igrale in s čim. Razdelili smo se v  skupine, kjer so nam potem  glede na zahtevnost pridno prikazale izdelavo nekaterih igrač in nam pomagale izdelati igrače tudi za nas.

V torek smo med sebe povabili otroke iz 1. in 2 razreda podaljšanega bivanja, kjer smo skupaj naredili Tetko  jesen, porajali ob glasbi, ter se posladkali s pečenim kostanjem.

V sredo smo imeli igralni dan , v četrtek pa smo med sebe povabili lončarko Nušo, ki nam je predstavila to obrt. Prikazala nam je kako se izdela skodelica, kako se vrti kolo za oblikovanje, pripomočke, ki jih potrebujemo pri oblikovanju in nekaj njenih končnih izdelkov. Po ogledu smo se odpravili v svoje igralnice, kjer smo z njeno pomočjo sami izoblikovali buče, starejši otroci pa poleg buč še skodelice.

Dostopnost