OBVESTILO STARŠEM/SKRBNIKOM OB VRNITVI VSEH UČENCEV V ŠOLE

OB VRNITVI UČENCEV OD 4. DO 8. RAZREDA V

OŠ MIKLAVŽ PRI ORMOŽU Z DISLOCIRANO ENOTO NA KOGU

Spoštovani starši, skrbniki,

kot ste verjetno že obveščeni iz medijev, se naslednji teden v šolo vračajo  učenci od 4. do 8. razreda. Učenci 4. in 5. razreda se bodo v šolo vrnili že v ponedeljek, 1.6.2020, učenci od 6. do 8. razreda pa v sredo 3. 6. 2020.

Veseli nas, da bodo lahko vsi učenci šolsko leto zaključili v šoli, s pravim poukom v živo in v oddelkih, kot so bili pred epidemijo. V danih razmerah se bomo trudili, da bo vrnitev za učence potekala hkrati varno in sproščeno.

Tedni pouka pred zaključkom bodo v prvi vrsti namenjeni utrjevanju, preverjanju, poglabljanju znanja in odpravljanju vrzeli v znanju. Dodatna strokovna pomoč se bo ponovno izvajala v prostorih šole.

Zaradi vsem znanih razmer  bo v šoli še naprej potrebno upoštevati splošne higienske ukrepe, ki jih je pripravil NIJZ.

Zaenkrat  veljajo med drugimi naslednji ukrepi:

• Pouk obiskujejo le zdravi otroci in učitelji brez znakov akutne okužbe dihal.
  • Ob ponovnem vstopu v šolo učenci prinesejo podpisano izjavo staršev o zdravstvenem stanju otroka (PRILOGA-izjava starša).
  • Starši v šolo ne vstopajo.
  • Pouk bo organiziran v matičnih učilnicah oddelkov. Tudi malico pojedo v učilnicah.
  • Učenci učilnic ne bodo menjavali in se med skupinami praviloma ne bodo mešali.
  • Prostori se bodo redno prezračevali, skrbeli bomo za higieno rok, spodbujali upoštevanje fizične razdalje.

Več si lahko o priporočilih NIJZ preberete tukaj:

10303_Higienska priporočila za osnovne_sole_s_prilogami 29052020

URNIKI:

• Urniki učencev ostajajo nespremenjeni (kot pred koronavirusno epidemijo), vključno s podaljšanim bivanjem in jutranjim varstvom. Pouk se prične kot običajno ob 7.30.

PREHRANA:

• Za učence 4. in 5. razreda, ki se vračajo v ponedeljek 1.6.2020, smo načrtovali obroke, kot so jih imeli naročene pred epidemijo. Prosimo vas, da morebitne spremembe v najkrajšem možnem času najavite razredničarkam.
  • Za učence 6. do 8. razreda vas prosimo, da obroke (zajtrk, kosilo, dopoldanska in popoldanska malica) za svojega otroka najavite do torka, 2. 6.

PREVOZ:

• Avtobusi bodo v ponedeljek peljali po ustaljenem voznem redu kot v času pred epidemijo.
  • Starše prosimo, da v najkrajšem možnem času razrednikom najavijo ali bodo učenci potrebovali šolski avtobusni prevoz.
  • Prosimo starše, ki lahko zagotovijo lasten prevoz, da se tega poslužijo. Kjer je možno, naj otroci pridejo v šolo peš ali s kolesom.

Zaradi izredno kratkega časa, ki nam je na voljo za pripravo vsega potrebnega za čim bolj gladek prehod nazaj v šolo, vas prosimo za razumevanje in vašo ažurnost pri informacijah, ki jih potrebujemo.

Veselimo se našega ponovnega snidenja.

Kolektiv OŠ Miklavž pri Ormožu