O šoli

Osnovna šola Miklavž pri Ormožu je ena izmed štirih osnovnih šol v občini Ormož. v svoji sestavi ima centralno šolo s sedežem v KS Miklavž pri Ormožu, podružnično šolo Kog na področju KS Kog ter vrtec –  VIZ enoto Miklavž pri Ormožu z dislocirano enoto na Kogu. Značilnost zavoda je razvejanost šolskega okoliša, zaradi česar je več kot polovica otrok vozačev. Zavod obiskuje skupaj 235 otrok – obe enoti vrtca in učenci obeh šol.

Pouk in predšolska vzgoja potekata v sicer starejših, a energetsko obnovljenih zgradbah. Obe šoli in obe enoti vrtca imajo v svoji neposredni bližini igrišča in travnate površine.

Vizija šole je “Srčnost in odprtost – pot do ljudi”. Z vsemi našimi aktivnostmi se približujemo vrednotam, ki so za nas pomembne:

• medsebojno spoštovanje in sodelovanje,
  • poštenost,
  • odgovornost,