Vrtec Miklavž

Vrtec Miklavž je del VIZ ENOTE MIKLAVŽ PRI ORMOŽU Z DISLOCIRANO ENOTO NA KOGU in s tem tudi del enovitega zavoda OŠ Miklavž pri Ormožu.

V vrtcu Miklavž v šolskem letu 2023/2024 delujejo 3 oddelki:

SKUPINA ODDELEK VZGOJITELJICE,

OBRAZEC ZA OPROSTITEV PLAČILA

OBRAZEC ZA IZPIS IZ VRTCA

Projekt gozdni vrtec

Naš vrtec se je v šolskem letu 2019/2020 pridružil Mreži gozdnih vrtcev in šol Slovenije, s katero upravlja Inštitut za gozdno pedagogiko in ima podporo pri Zavodu RS za šolstvo.

Vrtec obdajajo čudoviti pisani gozdovi, vinogradi in travnate površine, zato naše dejavnosti večino časa potekajo v naravi. Najlepše je, ko otroci lahko doživljajo spreminjanje narave, jo opazujejo, vonjajo, tipajo in na takšen način pridobivajo znanje. Ko otroci vstopijo v gozd, se čas za njih preprosto ustavi. V gozdu se svobodno gibajo, raziskujejo danosti narave, si izmišljajo razne igre, poslušajo dogajanje v gozdu, ga doživljajo, s tem pa tudi vzpostavijo pristen stik z naravo.

Gozd je za njih prostor, kjer lahko otroku na enem mestu ponudijo čutno zaznavanje in spontano razvijanje oziroma krepitev motoričnih sposobnosti.

V gozdu smo si izdelali tudi gozdno igralnico, ki nam omogoča obilo izkustvenega znanja, raziskovanja, obenem pa tudi sprostitev in umiritev.

Več o samem projektu lahko najdete na povezavi Na povezavi: https://www.gozdna-pedagogika.si/mreza-gozdnih-vrtcev-in-sol/ .

LETNI NAČRT DELA 2023-2024

KLIKNI ⇓

GALERIJA PRETEKLIH DOGODKOV 2022/2023 >>
GALERIJA PRETEKLIH DOGODKOV 2023/2024 >>

TEDEN ŠPORTA Z ČLANI DRUŠTVA UPOKOJENCEV MIKLAVŽ PRI ORMOŽU

V tem šolskem letu smo se v našem vrtcu odločili, da se bomo več medgeneracijsko družili. Ker je 23. september praznik športa, smo v ta namen hoteli spoznati športe, s katerimi se v našem kraju ukvarjajo naši dedki in babice. Za začetek smo se odpravili na kratek pohod proti Vinskemu vrhu. Obiskali smo gospoda Karleka na njegovem domu. Je človek, ki se ukvarja z veliko športi. Rad hodi, se vozi s kolesom, keglja in igra igro z metanjem obročev na klin. Doma nam je pokazal njegovo kegljišče, ki si ga je naredil sam, ter igro metanja obročev. V vsem tem smo se preizkusili tudi sami.

V sredo smo se odpravili na ogled pravega kegljišča Društva upokojencev Miklavž pri Ormožu. Tam so nas pričakali aktivni člani kegljačev, tako možki kot ženske. Gospod Tinček nam je predstavil to sekcijo, nam povedal da redno trenirajo in hodijo na različne tekme po krajih. Pred eni tednom so zelo organizirali Državno prvenstvo v kegljanju. A to še ni vse. Pri njih imajo tudi moško in žensko ekipo v metanju pikada. Vse skupaj smo si ogledali in se na koncu preizkusili  v teh dveh disciplinah tudi sami. Tudi veliko medalj in pokalov imajo, tako da smo videli kako so uspešni.

Skupaj z člani DU Miklavž pri Ormožu pa smo izpeljali tudi Množični tek otrok, ki ga že vrsto let organizira Atletska zveza Slovenije. Dobili smo se vsi skupaj na igrišču, kjer nas je pričakal tudi Miklavževski zmaj. Skupaj smo se na začetku ob glasbi segreli, si nadeli številke in skupaj odtekli krog. Za nagrado so nam naši novi prijatelji razdelili medalje in priznanja in se fotografirali z nami.

TEDEN OTROKA – NEPOPISAN LIST

V tednu otroka kot vsako leto pripravimo v našem vrtcu različne dejavnosti. Ker smo v času, ko prevladujejo telefoni, računalniki, televizija in druga tehnika, smo otrokom pripravile teden dejavnosti  z prikazom različnih  starih iger, izdelave svojih igrač, zapolnitev prostega časa z drugimi dejavnostmi in druženja med vrstniki in starejšimi.

V ponedeljek smo med sebe povabili članice sekcije Pridne roke, ki delujejo v okviru DU Miklavž pri Ormožu. Med njimi so seveda naše babice, ki so nam najprej povedale, kako so se one nekoč igrale in s čim. Razdelili smo se v  skupine, kjer so nam potem  glede na zahtevnost pridno prikazale izdelavo nekaterih igrač in nam pomagale izdelati igrače tudi za nas.

V torek smo med sebe povabili otroke iz 1. in 2 razreda podaljšanega bivanja, kjer smo skupaj naredili Tetko  jesen, porajali ob glasbi, ter se posladkali s pečenim kostanjem.

V sredo smo imeli igralni dan , v četrtek pa smo med sebe povabili lončarko Nušo, ki nam je predstavila to obrt. Prikazala nam je kako se izdela skodelica, kako se vrti kolo za oblikovanje, pripomočke, ki jih potrebujemo pri oblikovanju in nekaj njenih končnih izdelkov. Po ogledu smo se odpravili v svoje igralnice, kjer smo z njeno pomočjo sami izoblikovali buče, starejši otroci pa poleg buč še skodelice.

V petek pa smo med sebe  v prostore krajevne knjižnice povabili tudi gospo Štefko, ki je upokojena učiteljica, mama, babica 3 vnukom in prababica 3 pravnikom. Pripovedovala nam je pravljico z naslovom Janček ježek.  Z velikim zanimanjem smo jo poslušali in ji na koncu tudi zelo zaploskali. Tudi pri njih so imeli ježka z mladički, katere nam je na svojih fotografijah tudi pokazala. Zahvalili smo se ji in ji povedali, da si želimo da pride še kdaj.