4./5. razred

4. in 5. B

URNIK ODDELKA: Urnik_oddelka_4_5.b

GOVORILNE URE IN RODITELJSKI SESTANKI:

Dopoldanske govorilne ure v šolskem letu 2024/2025 bodo vsak ponedeljek med 9. 25 in 10.10.

Popoldanska govorilna ura bo vsak tretji torek v mesecu med 16. 00 in 17. 00.

OBVESTILA:

TEDEN MOBILNOSTI: Obvestilo staršem-tik pred Kog 2425

KAJ POČNEMO?

TEDEN OTROKA

Vsak otrok se rodi kot nepopisan list, vendar je njegovo odraščanje neločljivo povezano s časom, v katerem živi, pa tudi z vzgojo, šolskim sistemom, družbo in okoljem, ki ga obkroža. Kljub temu pa osnovne potrebe otrok skozi desetletja ostajajo nespremenjene. Vsi otroci, ne glede na čas in prostor, potrebujejo ljubezen, občutek varnosti, topel in zdrav dom. Potrebujejo igro, znanje, druženje z vrstniki, spodbudo, oporo, pomoč ter priložnosti za razvoj svojih talentov in interesov.

Letošnja tema Tedna otroka nas tako opominja, kako pomembno je, da otrokom omogočimo pogoje za srečno in izpolnjujoče otroštvo.

Dejavnosti, ki so se odvijale v 4. in 5. razredu:

• teden mobilnosti
  • sprejem prvošolčev v šolsko skupnost
  • dneva dejavnosti (matematika drugače in dan za duševno zdravje)
  • kostanjev piknik
  • evakuacija, mesec požarne varnosti
  • srečanje z babicami in dedki (odprta vrata)
  • ogled razstave v Košarkini hiši
  • delavnica z Aktivom kmečkih žena
  • pravljična ura s knjižničarko
  • druženje in igranje družabnih iger s prijatelji 1., 2. in 3. razreda)

DAN MLADIH, 23. 9. 2024

V ponedeljek, 16. 9. 2024, smo imeli prvi športni dan na temo kolesarski poligon.

Starši so nam v šolo pripeljali kolesa, da smo lahko urili vožnjo s kolesom po poligonu. Kolesa nam je pregledal policist Aleš. Če je bilo kolo varno za vožnjo v prometu, smo dobili nalepko z napisom VARNO KOLO.

Teoretični del kolesarskega izpita v 4. razredu ter obravnava učnih vsebin in simulacija izpita potekata preko SIO portala spletnih učilnic Kolesar .Vaje iz poznavanja cestno prometnih predpisov smo reševali tudi mi.