Gledališče

Letos je za nami odlično gledališko leto. S predstavo Odvratne rime po dramatizaciji Vinka Möderndorferja smo se po uspešnem nastopu na Območnem srečanju otroških gledaliških skupin v Veliki Nedelji uvrstili na državno Srečanje otroških gledaliških skupin Slovenije in prejeli zlato plaketo. Vmes smo se predstavili tudi domačemu občinstvu na zaključku Bralne značke in skupaj z lutkarji priredili Lutkovno-gledališki večer, ki je bil odlično obiskan. Duhovito predstavo spremlja tudi živa glasba mladih glasbenikov pod vodstvom učitelja Leona Laha.

Kultura bogati človeka, ukvarjanje z gledališko dejavnostjo pa od vseh sodelujočih zahteva veliko učenja, prilagajanja, spopadanja z lastnimi strahovi, premagovanje preprek in na koncu sledi nagrada – da se je trud izplačal in da nam je skupaj uspelo. Na veliko obrazov smo letos narisali nasmehe.

Hvala vsem, ki ste nam tako ali drugače pomagali ter si vzeli čas, da ste si ogledali predstavo.

Simona Klasinc, mentorica gledališke skupine in režiserka predstave