Skupina BALONČKI

V skupini Balončki za otroke skrbita vzgojiteljici Andreja Koščak in Katja Bolcar.

PRETEKLI DOGODKI ⇓

GALERIJA PRETEKLIH DOGODKOV 2023/2024 >>

OKTOBER

Dnevi postajajo hladnejši, v naših igralnicah pa postaja vse bolj prijetno toplo, saj so otroci pisane barve jeseni prenesli tudi v notranje prostore vrtca. Tople jesenske barve so vedno navdih za aktivno učenje in sodelovanje otrok.

Pred kratkim nas je v igralnici obiskala Tetka Jesen. Obisk je bil za otroke spodbuda, da so še bolj pozorno opazovali okolico, hkrati pa odlična motivacija za likovno  in gledališko ustvarjanje. Otroci so ustvarjali v različnih tehnikah in z različnimi materiali ter tudi na ta način izražali svoje doživljanje, zaznave in občutja. Spoznali smo tudi zgodbico o Repi velikanki in se preizkusili v igri vlog, ter v vlečenju vrvi saj repe velikanke nismo našli v naši okolici.

Otroci iz  skupine Balončki smo se v okviru rednega sistematskega pregleda odpravili v Ormož k zobozdravniku. Tam smo eden za drugim vstopali v ordinacijo. Ker smo bili pridni smo dobili štempiljke na roko. V čakalnici pa nam je čas krajšala sestra Saša, ki nam je s svojimi pripomočki prikazala pravilno ščetkanje zob.

SEPTEMBER

O svojem najljubšem dnevu v počitnicah smo se pogovarjali v prvem tednu našega ponovnega srečanja. Svoja doživetja smo prikazali v risbi, nato pa izdelek predstavili svojim prijateljem.

Novo šolsko leto smo pričeli s spoznavanjem kotičkov v igralnici, prisluhnili smo zgodbi Prijatelji, ob sličicah smo obnovili pravila, ki veljajo v vrtcu, pravila v sliki tudi pobarvali ter jih individualno predstavili.

DAN MLADIH

Skupina Balončki smo se v ponedeljek 23.9.2024 z avtobusom odpravili v Ormož v mestno grabo na prireditev “DAN MLADIH”, katero je organizirala občina Ormož. Tam so nam pripravili različne delavnice, na katere smo se predhodno prijavili. Naša skupina si je izbrala knjižnico Ormož-Knjižni kotiček z delavnico, PGD Ormož- Gasilec za en dan in Javni zavod TKŠ Ormož- Spoznajmo destinacijo Jeruzalem na zabaven način. Na koncu, preden amo se odpravili nazaj na avtobus smo se posladkali še s sladoledom. Bil je odličen, ravno tako kot današnji dan.

Deževno vreme smo izkoristili za utrjevanje, spoznavanje barv skozi zgodbico Mali Pip in mavrica želja. Mavrico smo eno jutro opazovali  tudi v živo, saj je po dežju posijalo sonce. Barve smo nato še razvrščali v pravilnem zaporedju v sliko z mavrico.

Barve opazujemo tudi ko se igramo zunaj ali ko gremo na sprehod, saj je v naše kraje prišla jesen in pričela barvati listje na drevesih, vinogradih. Mi smo si izdelali samokolnico in listke nalepili nanjo.