Vrtec Miklavž

VRTEC MIKLAVŽ

Vrtec Miklavž je del VIZ ENOTE MIKLAVŽ PRI ORMOŽU Z DISLOCIRANO ENOTO NA KOGU in s tem tudi del enovitega zavoda OŠ Miklavž pri Ormožu.

V vrtcu Miklavž v šolskem letu 2019/20 delujejo 3 oddelki:

SKUPINA ODDELEK VZGOJITELJICE, VPO-VZGOJITELJICE
SRČKI

HETEROGENI ODDELEK

1 IN 2 LETI STARIH OTROK

HILDA PLOHL, MAJDA TOPLIČAR

STANISLAVA PŠAK-SPREMLJEVALKA

MUCE KOMBINIRANI ODDELEK MARIJA FIŠTRAVEC STRNAD, ANJA KOCJAN, MILENA KOSEC
ČEBELICE HETEROGENI ODDELEK 4 IN 5 LET STARIH OTROK ADRIJANA OZMEC, RENATA ŠIMUNIĆ

OBRAZCI:

VLOGA ZA VPIS V VRTEC

OBRAZEC ZA OPROSTITEV PLAČILA

OBRAZEC ZA IZPIS IZ VRTCA

OBVESTILA:

KLIKNI ⇓

GALERIJA PRETEKLIH DOGODKOV >>

PROJEKT: DEDIŠČINA DESTINACIJE JERUZALEM – NAŠE BOGASTVO

Tudi naš vrtec se je v tem šolskem letu vključil v projekt DEDIŠČINE DESTINACIJE JERUZALEM. Ob razmišljevanju , kako in s čim bi otrokom predstavili dediščino našega kraja, smo se odločile, da otrokom predstavimo našo prleško besedo in med sebe povabimo domačina, pisatelja in upokojenega učitelja g. Cirila Vnuk. Sam je napisal Slovar prleškega jezika in knjigo pesmi v domačem prleškem jeziku z naslovom POCVETAJE.

Teden smo po različnih temah razdelile po dnevih.

Seznanili smo se s prleško besedo,  s slovarjem prleškega jezika in pesmimi iz knjige g. Cirila,
prek video gradiva smo si ogledali film “BILO JE NEKOČ”

se igrali različne stare igre, se seznanili s starimi izštevankami, ki jih je g. Ciril zbral iz Zgodovinski zapisov
likovno upodabljali zanimivosti dediščine,
in kot zaključek enotedenskega projekta med nas povabili g. Cirila , ki nam je še sam predstavil prleško besedo in nam prebral pravljico z naslovom
KAJ JE ZARES VREDNO, ki jo je napisal sam.
OBISK POŠTARJA PAVLIJA

Ob obisku poštarja Pavlija v našem vrtcu, smo spoznali poklic poštarja, poslušali  pravljico, ustvarili svojo znamko in zgubali pismo.Za dobro opravljeno delo nas je poštar Pavli tudi nagradil.

MAŠKARE, MAŠKARE,  PISANE KOT ROŽICE, NAVIHANE KOT DEKLICE, LEPE KAKOR PRAVLJICE,…..