Vrtec Miklavž

VRTEC MIKLAVŽ

Vrtec Miklavž je del VIZ ENOTE MIKLAVŽ PRI ORMOŽU Z DISLOCIRANO ENOTO NA KOGU in s tem tudi del enovitega zavoda OŠ Miklavž pri Ormožu.

V vrtcu Miklavž v šolskem letu 2020/21 delujejo 3 oddelki:

SKUPINA ODDELEK VZGOJITELJICE, VPO-VZGOJITELJICE
SRČKI

HETEROGENI ODDELEK

1 do 2 LETI STARIH OTROK

HILDA PLOHL, MAJDA TOPLIČAR

NIKA NOVAK-projektno delo

MRAVLJICE KOMBINIRANI ODDELEK

MARIJA FIŠTRAVEC STRNAD, MATEJA RAKUŠA

STANISLAVA PŠAK-SPREMLJEVALKA

ČEBELICE HETEROGENI ODDELEK 4 IN 5 LET STARIH OTROK JANJA KOCJAN,  RENATA ŠIMUNIĆ, ADRIJANA OZMEC

OBRAZCI:

VLOGA ZA VPIS V VRTEC

OBRAZEC ZA OPROSTITEV PLAČILA

OBRAZEC ZA IZPIS IZ VRTCA

OBVESTILA:

Pred pričetkom novega šolskega leta  2020/21 si lahko starši preberete naslednja obvestila:

obvestilo za starše vrtca s protokoli-MIKLAVŽ

UVAJANJE NOVINCEV-protokol

KLIKNI ⇓

GALERIJA PRETEKLIH DOGODKOV 2019/2020 >>

Dragi otroci in starši!

Kljub temu, da se z nekaterimi ne vidimo, smo z mislimi vedno pri nas.  Odločili smo se da, da vam praznične dni popestrimo z nekaterimi idejami, da bi vam čas hitreje minil.

Ker se kot prvi mož v prazničnem decembru pojavi Miklavž v spremstvu Parkljev, želimo da se nanj spomnite skozi dejavnosti tudi vi. Po vaši želji.

Kot povezavo vam pošiljam zgodbico o Miklavžu, ki jo lahko poslušate samo s klikom na gumb.

Pravljica

Po pravljici ne pozabite očistiti čevlje.

Nato si lahko izdelate PRIDNOMETER, da  bo Miklavž videl, ali si zaslužite kako darilce.

Spečete lahko parklje in si izdelate sadno malico malo drugače. Klikni na povezavo.

kulinarični kotiček

Za konec pa lahko še likovno ustvarjaš.

Tako, to je za danes vse. Uživaje ob ustvarjanju in se lepo imejte.

Tukaj pa se nahaja že nekaj utrinkov ustvarjanja otrok, ki sedaj obiskujejo vrtec.

Dragi otroci!

Kot smo obljubile, se javljamo tudi ta teden na daljavo. Za vas smo pripravili zanimivo nalogo. Ker nas v bližnji prihodnosti obišče Božiček je zadnji čas, da mu narišemo risbico z našimi željami. Poštar Pavli nam je  že poslal pismo in nas spomnil na to.

Z narisano risbico in poslano po pošti na naslov

BOŽIČEK              Za pravljičnimi vrati Poštarja Pavlija 7                         2002 Maribor

bomo sodelovali tudi v dobrodelnem  projektu Čarobna zima in tako otrokom širom Slovenije, ki si tega ne morejo privoščiti, omogočiti lepše preživljanje prazničnih dni. Za vsako prispelo risbico bo pošta Slovenije donirala 10 centov za ta projekt.

Že v naprej iskrena HVALA!

Za nagrado pa si  bomo lahko  tudi  doma na spletni strani   posta.si/zverjascek  od 15.decembra 2020 do 15 januarja 2021 ogledali lutkovno predstavo  Zverjašček  v izvedbi lutkovnega gledališča Ljubljana.

Lepo bodite in se slišimo drugi teden.

Decembrski praznični dnevi so priložnost, da uživamo v čarobnih trenutkih. Letošnje leto je posebno, zato nismo imeli priložnosti skupnega druženja in tudi v vrtcu je manj otrok. Da bi tudi otroci, ki v tem času ne obiskujejo vrtca doživeli z nami decembrski utrinek, vam pošiljamo nekaj slik o našem ustvarjanju.

Tako, pa smo zopet z vami. Da si nebi mislili, da smo pozabili na vas. Upam, da ste v teh dneh vsaj malo uživali zunaj na snegu, se nasankali in naredili kakšnega malega snežaka. Ker pa je sneg kaj kmalu skopnel,  se lahko kljub temu odpravite v naravo.

Za vas smo pripravile eno posebno nalogo. Danes si bomo izdelali ledeni okrasek. V naravi je potrebno nabrati različne rastline ( šipek, trave, suhe rože,….) in jih prinesti domov.

Za nalogo potrebujete še en jogurtov lonček ali plastični kozarec, vodo in vrvico.  V kozarec nalijete vodo in v njega položite rastline, oziroma nabrane stvari. Na vrhu kozarca vstavite vrvico v obliki ročaja in vse  skupaj postavite na okensko polico ( če je seveda dovolj mrzlo), da bo vse skupaj zamrznilo. Če ni zunaj dovolj mrzlo, postavite posode v zamrzovalnik. Ko vsebina v kozarcu zamrzne, odstranite plastični lonček in ledeni okrasek obesite na bližnje drevo ali grm.

Za lažje opravljanje naloge pa še nekaj slikic iz vrtca.Uživajte ob nalogi in se slišimo kmalu.