Obvezni predmeti

Obvezni predmeti so določeni po predmetniku za OŠ

FIZIKA                                              učenec

Na oglasni deski so razpisane teme za referate.

Uporaba mobilnih naprav pri pouku:

TEHNIKA IN TEHNOLOGIJA             baby2

Nimaš ideje za izdelek? Poglej na tej strani:https://www.pinterest.com/

Kako narisati idejo za izdelek: GOOGLE SKETCHUP

Ideje za izdelke – pomoč:

ZGODOVINA

ŠOLSKO TEKMOVANJE IZ ZNANJA ZGODOVINE (1. 12. 2016) z naslovom

100 LET PRVE SVETOVNE VOJNE IN SOŠKEGA BOJIŠČA-SLOVENCI IN PRVA SVETOVNA VOJNA

Na spodnji povezavi lahko najdete literaturo za tekmovanje, ki ste jo prijavljeni učenci prejeli. Priprave na tekmovanje bodo potekale vsak četrtek zjutraj oziroma po dogovoru z učiteljico.

Pozorni pa bodite na spletne povezave, ki si jih lahko pogledate tudi doma:

literatura-in-viri-za-solsko-tekmovanje-_2016

NEMŠČINA

PRÄTERITUM_Übungen

TABELA NEPRAVILNIH GLAGOLOV: Unregelmäßige_Verben

Passiv_9A

Vaje:

PRÄSENS

PERFEKT

PRÄTERITUM

UNREGELMÄßIGE VERBEN (Infinitiv, Präsens, Perfekt, Präteritum)

NARAVOSLOVJE

TEKMOVANJE IZ ZNANJA NARAVOSLOVJA – KRESNIČKA                                                                                                                   Društvo matematikov, fizikov in astronomov Slovenije organizira tekmovanje iz znanja naravoslovja z naslovom Kresnička.  Tekmovanje,  ki bo potekalo 6.  2.  2018 na naši osnovni šoli, je namenjeno učencem od 1.-7. razreda.

Učenci vse potrebne informacije o tekmovanju dobite pri razredničarkah , oz. učiteljicah, ki vas poučujejo naravoslovje, najdete pa jih tudi tukaj

Učiteljica Simona Tomažič

Nature bilder

i-učbenik: NARAVOSLOVJE 6    in    i-učbenik: NARAVOSLOVJE 7

Zanimive povezave do VIDEO  naravoslovnih vsebin:

7. razred: Pestrost podzemnih jam

6. razred:Razmnoževanje brez semen

BIOLOGIJA

TEKMOVANJE IZ ZNANJA O SLADKORNI BOLEZNI                                                                                                                         Zveza društev Diabetikov Slovenije v šol. letu 2017/18 vabi učence osnovnih šol na  že 19. tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni. Tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni bo potekalo na dveh  nivojih:

• šolsko: v petek, 13. 10. 2017 (ob 13.00)
  • državno: v soboto, 18. 11. 2017 (ob 10.00)

Učenci vse potrebne informacije v zvezi s tekmovanjem  (pravilnik tekmovanja, literatura)    najdete na spletni strani Zveze društev Diabetesa Slovenije

Prav tako so na spletni strani pod rubriko ŠOLSKA TEKMOVANJA   objavljeni vprašalniki in odgovori iz tekmovanj prejšnjih let. Na tekmovanje se bomo devetošollci pripravljali ob pondeljkih, 6. šolsko uro.

TEKMOVANJE IZ ZNANJA BIOLOGIJE ZA PROTEUSOVO PRIZNANJE                                                                     Prirodoslovno društvo Slovenije organizira tekmovanje iz znanja biologije za osnovne šole za Proteusova priznanja, na katerega se lahko prijavijo učenci 8. in 9. razreda. Tema tekmovanja so RIBE SLOVENSKIH CELINSKIH VODA. Tekmovanje poteka na dveh  nivojih:

• šolsko: v sredo, 25. 10. 2017 (ob 13.00)
  • državno: v petek, 1. 12. 2017 (ob 15.00)

Na tekmovanje se lahko prijavijo učenci 8. in 9 razreda. Učenci vse potrebne informacije v zvezi s tekmovanjem (pravilnik, literatura) najdete na spletni strani Prirodoslovnega društva Slovenije

Na tekmovanje se bomo pripravljali ob pondeljkih, 6. šolsko uro

KEMIJA

TEKMOVANJE IZ ZNANJA KEMIJE ZA PREGLOVO PRIZNANJE                                                                                                           Zveza za tehnično kulturo Slovenije letos razpisuje že 52. tekmovanje iz znanja kemije za osnovne šole. Tekmovanje je organizirano na dveh ravneh:

• šolsko: ponedeljek, 15. 1. 2018
  • državno: sobota, 24. 3. 2018

Vsebine tekmovanja in vso potrebno literaturo najdete tukaj.

Na tekmovanje se bomo pripravljali ob torkih.

Chemiker berufe bilderKISLINE,BAZE, SOLI IN TOPNOST
OD ALKOHOLOV DO KARBOKSILNIH KISLIN

ŠPORT Šport 5

V priponki se nahaja podroben opis vseh vsebin razporejen po mesecih za športno vzgojo. Vse kar bomo počeli v  šolskem letu 2017-18 pri športu si lahko ogledate na naslednji povezavi:  Mesečni razpored pouka 2017-18Nabor vsebin 2017-18

SLOVENŠČINA

Na povezavi najdete seznam knjig za domače branje od 4. do 9. razreda.DOMAČE BRANJE

GOVORNI NASTOP_KRITERIJI

LIKOVNA VZGOJA

ANGLEŠČINA

Only as high as I reach

can I grow,

only as far as I can seek

can I go,

only as deep as I look

can I see,

only as much as I dream

can I be.

(Karen Ravn)

VABLJENI V SPLETNO UČILNICO ZA ANGLEŠČINO!