Vrtec Kog

Šolsko leto 2018/19

JESEN V VRTCU KOG

Samo za nas je posijalo sonce, ko smo se odpravili na 3.pohod, tokrat do treh mlak.

Krompirjeve počitnice smo začeli s peko krompirja na žerjavici…zaradi varnosti pa smo povabili tudi ,,dva gasilca,, in hkrati spoznali še opremo gasilca.

Polni energije smo se odpravili na Pohod na Klumpo in ga tudi zmogli. Bravo pohodniki!!!

Miha in Špela sta pekla palačinke, uganjala norčije in nas na koncu razveselila s celim pladnjem sladkih marmeladnih palačink. Mmmmm so bile dobre.

Vrtec v naravi CŠOD Škorpijon. Spoznali smo veliko novega, se učili samostojnosti, premagovali strahove in se ob tem tudi zabavali.

Na sončen septembrski dan smo se odpravili tudi v vinograd in pobrali grozdje za sok.

Na prvi pohod smo se Mali pohodniki odpravili v gozd v Jastrebcih.

Na jesenski delavnici smo skupaj s šolarji bili zelo ustvarjalni, ko smo izdelovali slike iz semen.

Tekli smo jesenski kros s prijatelji iz šole

Veseli v cilju in z medaljami

Izvedli smo se tudi množični tek otrok, ki ga organizira Atletska zveza Slovenije in se ga udeležuje več kot 17000 otrok iz cele Slovenije. Tekli smo na 100 m. Pretekli smo ga prav vsi in si prislužili priznanja.

Mali pohodniki vrtcev Kog, Miklavž pri Ormožu in Središče ob Dravi smo se udeležili pohoda na Celjsko kočo, ki smo ga organizirali skupaj s planinskim društvom Maks Meško iz Ormoža. Do Celja smo se peljali z vlakom, potem pa pot nadaljevali peš do Celjske koče. Tam smo imeli Čas za druženje, krajše pohode (Grmada, Križ) in uživanje na sončku. Otroci pa so energijo, ki jim je ostala, sproščali na igralih. Popoldan smo se vrnili v Celje, kjer smo imeli še dve uri časa za ogled mesta ali pozno kosilo. Proti večeru smo se prijetno utrujeni a zadovoljni, z vlakom odpeljali proti Ormožu. Preživeli smo prijeten dan na soncu, o čemer so pričali nasmejani obrazi otrok in staršev.

DSCN4288 DSCN4280 DSCN4249 DSCN4244 DSCN4208 DSCN4189 DSCN4185A�DSCN4320

20170117_09382820170117_09533620170117_09542120170117_095530(0)

Pa smo ga le dočakali – SNEEEEG.

” Na mraz smo A?isto pozabili, ko smo se po bregu dol spustili.

Imamo dve skupini:

“METULJČKI”

PICT2100

V vrtcu Kog prebivamo Metuljčki. Pozdravljamo vas iz nove igralnice.

JEŽKI “

PICT3397

Z glasbo je življenje lepše.

PICT2248Skupina Metuljčki je obiskala Sirarno in predelavo mesa Perc v domačem kraju.

Lestev in sira?

Mala miška vleče lestev,
da bi zlezla do neba,
ker vabljivo luna-sirček
se tam gori ji smehlja.

Pa so lestve vse prekratke,
previsoko je nebo –
žalostno zmajuje z glavo:
s tistim sirA?kom niA? ne bo.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

OBISK MEDICINSKE SESTRE IZ ZD ORMOŽ

TEMA: “KO MOJ MEDVEDEK ZBOLI”

DSC_0198A� A�A�DSC_0214

MALI POHODNIKIplaninec

Mentorica: Majda Topličar

NOČNI POHOD MINI POHODNIKOV januar 2016 264

V SPREMSTVU DVEH POLICISTOV IN Z NOČNIMI LUČKAMI, SMO SE POHODNIKI VRTCA IN ŠOLE KOG, ODPRAVILI V ZASAVCE, NA TURISTIČNO KMETIJO PUKLAVEC. POT JE BILA STRMA, LEDENA IN DOLGA, VENDAR NAS TO NI USTAVILO. PREČUDOVITA ZIMSKA IDILA NAS JE POPELJALA NA CILJ. MALI POHODNIKI, TUDI TOKRAT NAM JE USPELO!

kugla

POHOD NA GORIČKO 12.03.2016.

VOZILI SMO SE Z VLAKOM IN AVTOBUSOM. OGLEDALI SMO SI SOTINSKI BREG, KUGLO, IZVIR MINERALNE VODE IN GRAD GRAD. DRUŽILI SMO SE Z OTROCI IN STARŠI IZ VRTCA ORMOŽ IN SREDIŠČE OB DRAVI. VREME JE ZDRŽALO. IMELI SMO SE SUPER.