OTROŠKI OBČINSKI SVET OBČINE ORMOŽ

V sredo, 23. 10. 2019, je bila v prostorih Občinskega sveta Občine Ormož sklicana 1. redna seja OTROŠKEGA OBČINSKEGA SVETA Občine Ormož.

Našo šolo so predstavljali naši svetniki Eva Jurkovič in Denis Špendija iz 8. razreda ter Lea Polanec in Žiga Špendija iz 9. razreda.

Na 1. seji so svetniki soglasno potrdili otroško županjo Žanamari Kaloh in podžupanjo Izo Korpar.

Po županovem pozdravu in uvodu je vodenje seje prevzela otroška županja. Otroški svetniki so razpravljali o nalogah občine in razmišljali o tem, kako te naloge občina uresničuje v njihovem šolskem okolišu.

V debato se je aktivno vključeval tudi župan Občine Ormož gospod Danijel Vrbnjak, ki je otroškim svetnikom sproti odgovarjal na vsa njihova vprašanja.

Sejo so zaključili s sklepom, da je potrebno stanje zadovoljstva preveriti z anketo, ki bo zajela ve osnovnošolce v naši občini. V anketi, ki jo bodo pripravili svetniki, bodo učenci od 1. do 9. razreda lahko podali svoje mnenje o zadovoljstvu z življenjem v občini.

Rezultati ankete bodo predstavljeni na naslednji seji, ki bo spomladi 2020.

Zapisala:

Maja Mrežar Korban