Skoči na glavno vsebino

Kulturni dan za šesto- in sedmošolce

V ponedeljek, 15. 1. 2024, so si šestošolci in sedmošolci v SNG Maribor ogledali pravljično opero Knjiga o džungli. Kulturni dan se je začel v šoli z uvodno uro, kjer so se seznanili z gledališkimi izrazi in ponovili gledališki bonton, nato pa se ob prihodu v Maribor razdelili v dve skupini. In sicer za sedmošolce smo pripravili krajši voden ogled glavnih znamenitosti Maribora, šestošolci pa so v SNG Maribor sodelovali v Gledališkem labirintu po zaodrju, fundusu kostumov, scenskih in rekviziterskih prostorih … torej odkrivali gledališče tam, kamor gledalec v tem kulturnem hramu nima vstopa.

Sama opera je poleg prepričljive izvedbe in dobre kombinacije z animiranimi liki ponudila kulturni užitek, ki bo ostal v spominu.

Vir fotografij: https://www.sng-mb.si/event/knjiga-o-dzungli/#gallery-4

 

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost