Skoči na glavno vsebino

Uspešen naravoslovni dan – Tradicionalni slovenski zajtrk

18. novembra 2022 smo izpeljali dan dejavnosti, ki smo ga namenili slovenskemu tradicionalnemu zajtrku. Učenci in delavci šole smo najprej pogledali izobraževalni video in se pogovorili o pomenu lokalne hrane in zajtrka. Nato smo ustvarjali po razredih. Nastalo je ogromno dobrega in lepega: jabolčne pite, pečena jabolka, domače maslo, vrečke iz starega blaga, domači rezanci, zeliščni čaji, ognjičeva krema. Obiskali smo čebelarja Marjana Iliča, spoznavali organizacijo Rdečega križa ter se urili v  nudenju prve pomoči. Skupaj z g. Miranom Fišerjem smo raziskovali tudi ormoško desetdnevno vojno 1991. Ob koncu dneva so skupine predstavile svoje delo, dan pa smo zaključili s Slakovo pesmijo Čebelar.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost